Особливості підгодовування щуки
Усі досвідченні рибалки знають, що після підгодовування риби на певній місцевості, відмічається суттєве скупчення не тільки звичайних прісноводних видів, але й хижаків. Фахівці визначають дві основні стратегії «полювання» на щуку: прикорм маленької риби (можна використовувати горох, тісто, каші, сухарі та ін.), якою харчуються хижі види чи використання спеціалізованого прикорму.
Що приваблює щуку
В пошуках їжі щука орієнтується як на смакові показники, так і на запах. Хижаків приваблює запах мертвої морської риби, креветок та раків. Також щука полюбляє:
- Аніс;
- Часник;
- М’ясо та субпродукти;
- Альбумін (спеціалізований сухий корм).
Гарний прикорм – важлива передумова для вдалої рибалки, але для того, щоб улов виправдав надію, а процес рибної ловлі приніс задоволення, варто врахувати всі аспекти: особливості водойми, наявність вітру, температуру повітря та інші погодні явища.
Сезонні особливості ловлі щуки
Влітку щука досить активна. Заманити хижачку складно навіть її улюбленими стравами. Найкращім варіантом стане прикорм з запахом крові чи сирого м’яса. Також добрі результати дає відловлювання риби «на живця» шляхом заманювання в їстівні пастки – зграї попередньо підгодованої маленької риби.
Восени хижачка демонструє максимальну активність та відмінний апетит, та починає клювати на всі види приманки.
Головною відмінністю зимової рибалки є те, що щука змінює місце свого перебування та, як правило, відходить на мілководдя, що значно полегшує процес відлову. Ідеальним прикормом в зимовий період є свіжа риба. З квітня хижачка набирає активність та починає переходити до літнього режиму життя.
Як заманити щуку на гачок
Щука зазвичай знаходиться в кущах очерету. Для того, щоб заманити хижу рибу в місце лову, необхідно розповсюдити прикорм вздовж берегової лінії водойми на ширину від 20 до 100 метрів. Човен для підгодовування може завезти корм в важкодоступні місця, в які рибалці неможливо закласти приманку самотужки. Така тактика допоможе виманити рибу на відкриту ділянку водойми. Безпосередньо до відлову риби можна приступати після 3-4 разів закидання прикорму.
Значно спростити процес підготовки можна, використовуючи спеціалізовані човники для підгодовування риб, пристрій на дистанційному управлінні може підвезти та відвантажити необхідну кількість корму. Крім цього, деякі моделі оснащені додатковими функціями (ехолот, GPS навігацією та круїз контролем, що дозволяє ретельно вивчити місцевість та прилаштуватись до умов ловлі.